Či už sa jedná o priestranné obchodné priestory, alebo čistenie podláh v priemyselných halách, tým najefektívnejším riešením sú podlahové čistiace stroje. Jedná sa v dnešnej dobe už o širokospektrálny predajný artikel, s ktorého si vyberie skoro každý presne ten typ, ktorý bude najvhodnejší pre jeho potreby. Ide o sortiment strojov a zariadení, ktorý sa v dnešnej dobe pri troche snahy dajú zohnať na internete za prijateľné ceny, pri rovnakej kvalite a s vynaložením minima úsilia. Tieto profesionálne mašiny šikovne odstraňujú z podlahy nalepenú mastnotu a zároveň odsávajú hrubé a aj jemné znečistenie. Skrátka takýmto strojom zabijete viac múch jednou ranou. Ich vlastnosti docení každý, kto by sa chcel pustiť či už do náročného jednorazového čistenia, tak do pravidelných udržiavacích upratovaní. Firma na hĺbkové čistiace a tepovacie práce Topservis ich nesporné kvality využíva dlhé roky a svoju činnosť si bez ich pomoci už nevie ani predstaviť.

Ako teda postupovať pri výbere

Pri rozhodovaní sa o výbere toho najvhodnejšieho zariadenia je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Tým najpodstatnejším je asi metráž predpokladanej čistenej plochy.  Je vhodné si vybrať stroj, ktorý bude presne dimenzovaný na predpokladanú plochu, pretože väčšie stroje sú veľmi mohutné a pri menších by nemusel stačiť výkon. V neposlednom rade výkon rozhoduje aj o výslednej cene. Ďalším faktorom na zváženie je predpokladaný interval jeho používania. Treba dobre zvážiť intenzitu používania budúcej čistenej plochy a následne na mieru ušiť jej čistenie. Stroj sa môže rovnako dobre hodiť pri každodennom upratovaní, presne tak isto ako pri používaní raz za týždeň či mesiac. Z toho potom vyplýva aj potrebný výkon mašiny, pretože ak si vyberiete stroj s nízkym výkonom, jeho sila nebude stačiť a ak si zvolíte až moc veľký výkon, náklady na prevácku budú zbytočne vysoké. Posledným podstatným rozhodujúcim faktorom je charakter čisteného priestoru. Tu rozmýšľajte nad rozložením nábytku, šírkou priechodov a podobne. Ak sa Vám bude zdať rozhodovanie príliš zložité, vždy je možnosť osloviť odborníka s nazbieranými skúsenosťami. Spoločnosť ako je Topservis sa zaoberá upratovacím, čistiacim a tepovacím servisom už mnoho rokov a preto je tou vhodnou voľbou spýtať sa o radu.

Výber kvalitného stroja so sebou nesie aj potrebu používania kvalitných čistiacich a upratovacích prostriedkov. Výber týchto čistidiel na trhu je značný a neskúsený zákazník môže mať problém orientovať sa v širokej ponuke produktov. Pre výber vhodného čistidla je potrebné si zodpovedať jednoduchú otázku. Je nám prednejšie zdravie, alebo na oko čistá podlaha? Na trhu je množstvo čistiacich prostriedkov, ktoré v sebe obsahujú veľmi agresívnu chémiu, ale tiež menší, trošku drahší, ale rovnako účinný zástupcovia bez použitia agresívnych chemikálií, na báze ekológie, vhodných do čističiek odpadných vôd. Treba si uvedomiť fakt, že tieto chemikálie veľmi vážne ohrozujú naše zdravie. Ukladajú sa v nás a následne spolu s ostatnými látkami ako ťažké kovy, nezdravá potrava, stres a mikroorganizmy v nás vyvolávajú vznik chronických zdravotných problémov. Celý tento problém do hĺbky skúma celostná medicína. Jedná sa o vedný odbor, ktorý skúma podstatu, teda príčiny vzniku civilizačných ochorení a nezaoberá sa len odstraňovaním vzniknutých následkov.