Okenné tabule nie sú len estetickým prvkom domu či bytu. Sú dôležitou súčasťou nášho obydlia a rozhodujú, ako sa doma cítime. Komfort a bezpečie by mali v tomto smere značne vynikať.

Dobrý pocit z bývania dosiahnete aj kvalitnými a Vám najvyhovujúcejšími oknami. Nie je jedno, či si vyberiete drevené, hliníkové alebo plastové okná. Každý druh má svoje silné, ale aj slabé stránky. V panelákových bytoch ľudia väčšinou siahnu po plastových oknách. Naopak tí, ktorí vlastnia energeticky úsporné domy, uprednostňujú tie hliníkové.

Prečo práve hliníkové okná?

Hlinikové systémy dnes spĺňajú určité energetické štandardy. A keďže sa ľudia v súčasnosti pri výbere okien pozerajú hlavne na tepelnoizolačné vlastnosti a s tým spojenú energetickú úspornosť, sú to práve hliníkové okná, ktoré si vyberú. Okrem iného majú tiež výborné konštrukčné vlastnosti, takže zamedzia unikaniu tepla a následne tak ušetríte za kúrenie.

Hliníkové profily prinášajú aj ďalšie výhody vrátane testovanej bezpečnosti, rôznych spôsobov otvárania a zvukovej izolácie. Nehovoriac o širokej palete farieb, z ktorej si určite vyberie každý.

Hliník vyniká dlhou životnosťou. Kovania možno obsluhovať manuálne, mechanicky alebo elektronicky (tlačidlom), prípadne ústredne prostredníctvom centrálneho riadenia.

Svojou stabilitou a ľahkosťou je hliník vhodný aj  na dverové systémové riešenia. 

Na značke záleží

Ak ste sa už rozhodli pre kúpu hliníkových okien, dajte si záležať tiež na značke a jej záruke kvality. Hliníkové systémy Aluprof a Yaval garantujú najvyššiu spokojnosť. Ponúkajú špičkové prevedenie, moderný dizajn a úsporu energie.

Ako sú oči zrkadlami do duše, okná sú zase odrazom Vašej domácnosti. Nevyberajte ich preto bez ladu a skladu. Nájdite si čas na dôkladné zváženie.

Zdroj: byvanie.pravda.sk

Foto: inter-okno.sk