Vhodný outfit je priam nevyhnutnosťou pre realizáciu najrôznejších športových a voľnočasových aktivít. My sa preto tentokrát zameriame na to, ako by ste sa mali obliecť, pokiaľ sa chystáte na golfové ihrisko.

Dôležitosť a význam vhodného outfitu

Väčšina športových disciplín si vyžaduje konkrétny druh oblečenia určený práve pre danú disciplínu, pričom požiadavky na vhodné oblečenie sa samozrejme značne líšia od jedného športu k druhému. Výnimkou nie je v tomto smere ani golf, ktorý bol pôvodne považovaný za šport vyššej triedy, dnes je však dostupný oveľa širšiemu publiku, čo dokazujú početné golfové ihriská a rezorty v rôznych kútoch Slovenska aj ponuka predajcov so zameraním na golfovú výbavu, čo je napríklad prípad obchodu DigitalGolf.

Všeobecne však naďalej platí, že golfové oblečenie by sa malo vyznačovať určitým štandardom, prostredníctvom ktorého každý hráč vyjadruje rešpekt k dlhej tradícii hry a zároveň voči ďalším hráčom a prítomným v areáli daného golfového ihriska. Neodporúčame vám preto staviť na klasické športové oblečenie, naopak je vhodnejšie dať prednosť kúskom v zmysle pohodlnej elegancie, ktoré vám nijakým spôsobom neprekážajú pri vašej hre a zároveň nepôsobia odhaľujúco či poburujúco. Stávkou na istotu sú pre dámy aj pre pánov polokošele s krátkym prípadne dlhým rukávom doplnené o klasický respektíve stojatý golier. Polokošeľu možno primerane doplniť o golfové nohavice alebo sukňu v prípade dámskeho outfitu. Tak v prípade nohavíc, ako aj sukne si dajte záležať na tom, aby daný kúsok oblečenia siahal aspoň do oblasti kolien.

Príslušenstvo pre vyváženú hru

Pripraviť sa tiež oplatí na náhlu zmenu počasia, pred ktorou vás udrží v suchu a v teple praktická nepremokavá bunda alebo vetrovka. Nemenej dôležité sú kvalitné golfové topánky a na priebeh a výsledok vašej hry môžu mať tiež vplyv vhodne zvolené palice a golfové loptičky. Predovšetkým začínajúci golfisti sa často stretávajú so stratou loptičiek a preto pokiaľ patríte k začiatočníkom, nemusíte si hneď voliť tie najdrahšie dostupné modely. Pokojne si vyberte najprv lacnejšie loptičky alebo sady, ktoré sú momentálne k dispozícii za akciové ceny. Následne po získaní prvých skúseností si neskôr môžete voliť loptičky obľúbených značiek, ako sú Titleist, Pinnacle a ďalšie.