zelena mikina-1200x1200_1Za úspech sa platí. Top manažéri a úspešní biznismeni dobre vedia, že ich cenou za skvelú kariéru je prísny dress code, ktorý musia dodžiavať. Vždy a za každých okolností. Aj v letných horúčavách. Existujú vôbec nejaké úľavy, vďaka ktorým si počas horúcich dní trochu vydýchnu?

Košeľa len s dlhým rukávom

Klienta nezaujíma, že Vám je horúco, ani, že ste ešte mysľou na pláži, kde ste sa pred pár dňami spokojne vyvaľovali. Nie, nie, ste späť v práci a musíte zapôsobiť. A to sa Vám v žabkách, ležérnom tričku či šortkách asi nepodarí. Takže, pohodlné a príjemné značkové mikiny a iné obľúbené kúsky odevu si nechajte na doma či voľný čas a v práci buďte výlučne elegantní. Poslúži štýlová košeľa s dlhým rukávom, ktorú si môžete (ak to menej formálna schôdzka dovolí) nanajvýš vyhrnúť. Krátky rukáv na košeli pod sakom je totiž neprípustný. 

Sako a vesta musia byť

Nech sa deje čokoľvek, bez saka z domu ani nevychádzajte. A rozhodne si ho ani neskladajte. Čo však dovolené je, aby ste sa v horúčavách celkom nespotili, je vynechať klasické pánske vesty pod sakom a zvoliť letnejší model obleku. Štandardné tmavé saká pokojne obmeňte za svetlejšie varianty z priedušných, jemných materiálov, v ktorých budete môcť voľnejšie dýchať.

Neformálny outfit na menej formálne stretnutia

Leto praje menej formálnym schôdzkam. Či si už s klientom posedíte na letnej terase alebo sa stretnete na záhradnej párty, práve to je skvelá príležitosť ukázať sa v trochu inom svetle. Dovolená je uvoľnenejšia konverzácia a tiež menej upätý odev. A tak aspoň tu vymeňte Vaše starostlivo vyžehlené sako s kravatou a nohavice s pukmi za trendy blejzer, polo tričko či nohavice v inom, než obľúbenom čiernom odtieni.

Ale rozhodne sa neuvoľňujte až príliš. Pamätajte, sandále s ponožkami či šortky alebo košeľa s krátkym rukávom (a ešte zdvihnutým golierom) by bolo poriadne faux-pas, na ktoré by sa zrejme nezabudlo ani v dobe, kedy by ste zo skríň vytiahli Vaše oddýchnuté bundy na zimu či kabáty.

Buďte preto obozretní a zachovajte si štýl bez ohľadu na počasie.