Cyklistika láme rekordy popularity po celom svete. Niečo iné je ale sledovať preteky v televízii a reálne šliapať vo vetre do pedálov. Cyklistický šport svedčí rôznym typom pováh. Každý totiž od bicykla očakáva niečo iné. Nájdete sa v kategorizácii, ktorú sme pre vás pripravili?

Cesťák

Pravoverný fanúšik Tour de France nemá v hlave nič iné ako cestné bicykle. Je pripravený a schopný zdolávať vzdialenosti podobné tým, ktoré zvládajú najlepší borci a profíci v pelotóne. Hoci možno nie každý deň. So svojim tátošom a partiou kamarátov – cyklistických nadšencov už v pozícii divákov absolvovali nejeden z cyklistických monumentov. A ak nie, vážne o tom uvažujú. Samozrejmosťou je výbava, vrátane dresu a celého kompletu jeho obľúbeného tímu.

Mestský týpek

Ste skôr mestský typ, tak trochu rebel a exhibicionista? Potom je možné, že minimálne na webe obdivujete fantastické triky bmx riderov. Ich bmx bicykle nie sú stavané na prekonávanie dlhých trás, o to lepšie sa na nich manévruje v uliciach plných ľudí a trúbiacich áut. Rám, posed a vlastne celý bike je prispôsobený na záťaž vo forme skokov, dopadov, otočiek alebo slideov. Bmx-ákom a ich bicyklom svedčí mestské prostredie alebo vlnitý, no upravený terén, kde sa môžu vyskákať do sýtosti. A trochu provokácie sa občas tiež nájde.

Zjazdár

Sú medzi nami ľudia, a nie je ich práve málo, ktorí milujú symbiózu času stráveného v prírode a športu. Takým horská cyklistika naozaj svedčí. A nie je sa čomu čudovať. Ak v nich navyše drieme túžba po adrenalíne, netreba ju nechať spať na vavrínoch. Celoodpružené bicykle sú presne tým, čo takýto jazdci potrebujú. A vedia si ich dopriať. Rovnako ako ostré zjazdy. Pretože poriadny downhill, ten sa nechodí pešo, ale šmykom, vzduchom a poriadne rýchlo na dvoch kolesách.