Mali ste v pláne leteckú dovolenku, ale sa vám pokazilo auto a peniaze išli na opravu? Alebo ste vždy túžili pracovať ako pilot lietadla, ale nemali ste dosť peňazí na školu a kurzy? Niekedy nám do života zasiahne osud, ktorý nie je milostivý. Napriek tomu sa môžete aspoň na chvíľu odpútať od reality a zažiť za pár eur to, čo stojí stovky eur.

Keď nemáte peniaze na leteckú dovolenku

S trochou kreativity je možné počas pár hodín zažiť to, čo by ste nezažili počas týždňovej dovolenky. Ak vaša partnerka smúti, že vám nezostali peniaze na leteckú dovolenku, vymyslite pre ňu prekvapenie. Prekvapenia nemusia stáť stovky eur a dokážu byť extra silnými zážitkami. Leteckú dovolenku aspoň čiastočne nahradíte kúpou vyhliadkového letu. Vyhliadkové lety nie sú drahé. Napríklad let vetroňom stojí menej ako 50 €. Vetroň je určený pre jedného pasažiera.

V prípade, že chcete letieť dvaja, zvoľte iný typ vyhliadkového letu. Menšie rekreačné lietadlá sú určené pre 4 až 5 pasažierov. Radosť môžete letom spraviť nielen partnerke, ale tiež rodičom. Pekný rodinný let vám počas 2 hodín sprostredkuje viac ako ležanie na pláži.

Keď nemáte peniaze na kurz pilotovania

Všetci si pamätáme, ako sme chceli byť doktormi, právnikmi alebo pilotmi. Niekedy si s nami robí život, čo chce a z právnika sa stane učiteľ, z doktora architekt a z pilota vodič autobusu. Sny sa nemusia vždy naplniť, ale viete si ich pripomenúť a aspoň na čas prežiť. Ak ste chceli byť pilotom lietadla, pilotovať môžete letecký simulátor.

Letecký simulátor je vlastne obrovská počítačová hra. Nesedíte však doma v obývačke, ale v kokpite lietadla. Simulátor je dokonalým obrazom skutočnej pilotnej kabíny. Vyskúšať si môžete tiež skutočné situácie, ktoré zažívajú piloti v oblakoch – turbulencie a búrku. Staňte sa na pár hodín pilotom lietadla a preneste sa do svojich detských snov.

Keď nemáte peniaze na luxusný wellness víkend

Luxusný vellness víkend stojí niekoľko sto eur. Luxusný pocit zažijete nielen v bazéne s teplou vodou alebo vo vírivke. Luxusné a adrenalínové sú darčeky pre dvoch vo forme letu balónom. Let balónom je skvelou ideou na darček pre partnerku, pretože tento let zvládne aj menej odvážny človek. Ide o relaxačný a príjemný let, ktorý vedie skúsený pilot.

Let balónom sa dá zažiť vo dvoch alebo s celou partiou či rodinou. Balóny majú rôznu veľkosť, v niektorých sa odvezie 6 a viac osôb. Počas hodinového letu sa vďaka pomalému tempu dosýta nabažíte panoramatickými pohľadmi. Nezabudnite si so sebou vziať kameru, aby ste si mohli čarovné okamihy v budúcnosti pripomenúť.