Cestovanie do USA je dnes naozaj jednoduché a aj to je jeden z dôvodov prečo slovenských turistov v USA stúpa z roka na rok. Avšak nesmieme zabúdať na hlavné dôvody, ktoré prinútia, priam pritiahnu slovenského cestovateľa ako magnet. Týchto magnetov má USA naozaj množstvo a my Vám teraz predstavíme tie s prívlastok divoké. Zabezpečte si cestovné povolenie ESTA a aj Vy sa môžete prechádzať po pôde, ktorá kedysi patrila indiánom.

  1. Divoké, ale bezpečné

USA má nielen množstvo mrakodrapov, ale nájdete tu divokú ešte stále človekom nedotknutú prírodu, kde sa Vaše kroky ozývajú dolinou. Sú miesta kde sa budete cítiť ako na divokom západe. Nebezpečných divochov sa báť už nemusíte. Indiánov a ako z filmov už ťažko nájdete. Ak si teda budete chcieť užiť záprah s koňmi a kovbojmi treba vyhľadať organizovanú slávnosť, kde sa skutočná krv už prelievať nebude a Vy si šou určite vychutnáte!

  1. Divoké noci

Okrem divokého západu tu nájdete aj továreň na peniaze. Tak ako peniaze rýchlo a jednoducho môžete získať rovnako rýchlo o ne môžete prísť. Pýtate sa kde to je? Určite poznáte odpoveď aj sami. No predsa v hriešnom meste Las Vegas. Tu si môžete užiť divoké žúrky, ktoré končia v skorých ranných hodinách a zvyčajne nik nevie aký mali priebeh. A teda treba si dať pozor, aby ste sa nezobudili s obrúčkou na prste.  Ak nie ste party človek, a ani hazardér, možno Vás dostanú veľkolepé stavby a tancujúca fontána. Okrem toho len Vo Vegas je možné, prejsť od Eiffelovky až do Benátok za niekoľko minút. Hotely vo Vegas si chcú udržať jedinečnosť a tak zatiaľ čo v uptowne nájdete pred hotelom Luxor Sfingu, prechádzkou dole mestom budete míňať rôzne iné stavebné skvosty.

  1. Divoká príroda

Západné pobrežie severnej Ameriky je dôkaz toho, že najväčším umelcom je príroda. Gran Canyon Vám vyrazí dych a keď sa postavíte na jeho okraj zistíte, že ste len malé zrnko piesku, ktoré by sa mohlo stratiť v tejto obrovskej diere. V tom momente zatúžite byť orlom, ktorý si hrdo môže lietať ponad obrovskú priepasť, vyformovanú riekou Colorado. Odvážnejší môžu vyskúšať rafting alebo sa prejsť po sklenenom chodníku ponad kaňon. Ak máte radšej tieň pod korunami stromov, zamierte si to rovno pod tie najväčšie, do Národného parku Sequoia. Sekvojovce sú obrami medzi stromami a Vy sa pri nich budete cítiť ako mravček.

  1. Divoká jazda na Route 66

Aby sme nevynechali niečo aj pre milovníkov koní pod kapotou, treba pripomenúť svetoznámu cestou Route 66. Ak sa radi vozíte či už na dvoch alebo štyroch kolesách poháňaných motorom, Route 66, ktorá je známa aj ako Will Rogers Highway či Mother Road, nemôžete vynechať. Začína v Chicagu, prechádza niekoľkými americkými štátmi a končí až v Kalifornii.

  1. Cestovanie na západ je naozaj jednoduché

Slovenská republika sa účastní programu bezvízového styku VWP, čo pre slovenského občana znamená, že na vstup do USA už nepotrebuje víza. Stačí ak vyplníte elektronický formulár ESTA VIZA a splníte dve podmienky a teda vycestujete do USA za účelom turistiky a Vaša cesta nebude trvať dlhšie ako 90 dní. Zažite divokú Ameriku na vlastnej koži!