Vlastniť počítač, tablet, mobil alebo iné moderné technológie  v domácnosti dnes už nie je žiadnou raritou. Internet bol ešte pred „nedávnom“ dostupný iba v rôznych vychytených internetových kaviarňach. Avšak aj týmto časom už odzvonilo.

Ten, kto využíva internet vie, že dokáže byť veľkým pomocníkom i v rôznych krízových situáciách v domácnosti. Pôsobí ako domáci poradca pri hľadaní receptu na tiramisu, ukáže vám recenzie na vysnívané auto, zistí, kde sa práve koná dobrý jazykový kurz alebo poslúži ako rýchla pomoc pri riešení dusivého kašľa u dieťaťa. Internet na doma sa tak stal skvelým pomocníkom v domácnosti podobne ako kuchynský robot alebo robotický vysávač.

Zavedenie internetu do domácnosti už nie je udalosťou, ktorá by potrebovala rekonštrukciu viacerých izieb, ale má mnoho možností, ktoré nevyžadujú žiadne špeciálne technické zručnosti.

Dnes už vám modem domov doručí kuriérska služba a pri svojpomocnej inštalácii vás dokonale naviguje samoinštalačný návod. Ak by ste však narazili na ťažkosti, pomoc nájdete na zákazníckej linke pre technickú podporu alebo vám dokonca inštaláciu môžu poskytnúť vyškolení technici.

No a keď sa vám podarí zariadiť si pripojenie na internet, či už cez kábel alebo bez neho, môžete sa začať zoznamovať s novým magickým svetom informácií a údajov. Internet poskytuje množstvo poznatkov na rôzne témy.

Nezabudnite si však inštalovať prehliadače, aby sa vám informácie ľahšie vyhľadávali a tiež sa pripojiť na toľko obľúbené sociálne siete. Tie sú v dnešnej dobe skvelým komunikačným prostriedkom a tiež silným nástrojom reklamy.

Okrem iného sa na internete dozviete, že Facebook, ktorý je tretím najnavštevovanejším webom na svete, sa na pozícii sociálnej siete vôbec nezastavil a rozvíja sa ďalej. Prichádza s novou službou facebook watch, ktorou sa stáva vážnym konkurentom klasických televízií a Youtubu. Facebook neprichádza s touto novinkou len tak, ale na základe prieskumu. Podľa všetkého ľudia totiž sledovaním videí, vlogov či on-line relácií strávia veľa času, a preto sa Mark Zuckerberg rozhodol, že keď už budú ľudia pri týchto videách tráviť toľko času, bude fajn, keď sa budú môcť o tom medzi sebou porozprávať alebo vytvárať komunity s podobným obsahom. Čo sa týka obsahu, tak by mal byť šitý každému na mieru a to podľa celkovej sledovanosti alebo odporúčaní vašich priateľov.

Okrem toho, si môžete pomocou domáceho internetu užiť množstvo on-line hier, kvízov alebo dokonca šíriť svoje vlastné nápady a rady.

Či už chceme alebo nie, internet si už v domácnosti vybudoval svoje pevné miesto, ak už nie inak, tak minimálne ako skvelý poradca a informátor.