Možno aj Vám vysvetľovali voľakedy rodičia princíp partnerstva na vtáčikoch a včeličkách. Dnes už však iste viete, ako to celé vo Vašom tele, ale i mysli, funguje. No stále sú tu ešte maličkosti, ktoré Vás môžu prekvapiť. Pozrieme sa teraz na pár faktov, ktoré sú síce veľmi jednoduché, no málokto pozná ich skutočnú silu a zabúda na ne. 

Výlet môže posilniť Váš vzťah

Manželstvo neustále ohrozuje akýsi tichý nájomný vrah, ktorým nie je nik iný ako NUDA. Je toľko suchopárnych povinností, ktoré treba splniť, toľko jednostaj sa opakujúcich navlas podobných dní, ktoré budia dojem, že nám tento vzťah už nemôže priniesť nič nového. Dôležité sú výlety, športovanie, večere, kino, divadlo, spoločné pozeraniu filmu… Všetko, na čo si spomeniete aj po troch mesiacoch, manželstvo posilňuje.

Maznanie môže zvýšiť Vašu spokojnosť

Áno, je to tu! Čierne na bielom! Na sexe nie je najkrajšie vyvrcholenie, ani milostné spojenie, ale nežné a láskyplné maznanie. Túlenie sa v posteli podporuje pocit istoty a bezpečia. Zdieľaný spánok v zdravo fungujúcom vzťahu môže znížiť hladinu kortizolu, stresového hormónu, ktorý má pri dlhodobom pôsobení devastujúci vplyv na telo a zdravie.

Je to tak, sex spaľuje kalórie

Za polhodinu dokážete spáliť kalórie, ktoré sú v čokoládovej tyčinke. Čím aktívnejší budete, tým viac ich spálite. A samozrejme, zakončenie orgazmom znamená ešte niečo navyše. Otázkou však zostáva, či ste už dávno nezabudli na čaro sexu, a teda nie je pre Vás iba nutnosťou. Ruku na srdce, dokážete sa “milovať” aspoň 30 minút a to trikrát do týždňa? 

Byť pokorný pomáha Vášmu vzťahu

Pokora je definovaná ako skromné ​​chovanie, nesebeckosť a prejavuje sa u človeka, ktorý rešpektuje toho druhého.“ Akonáhle k svojmu partnerovi necítite rešpekt a úctu, ste na začiatku konca. Je jedno, či si ho vážite pre jeho inteligenciu, alebo kvôli tomu, že je nepremožiteľný v pexese, ale musí existovať niečo, prečo ste pyšný, že je to práve Váš partner.

Nervozita z nedostatku sexu?

U niekoho sa môže prejavovať nedostatok sexu nervozitou, depresiami, ba až agresivitou. Tí, ktorí ho potrebujú podstatne menej, sa dokážu viac ovládať i kontrolovať. Nedostatok sexuálnych aktivít sa pochopiteľne prejavuje viac u mladších ako u starších.

Nuž, čo poviete? Ako je to s Vaším manželstvom a povedzme si to otvorene, aj so sexom? 

Zdroj: health.com

Foto: listdose.com

ZDIEĽAŤ
Ďalší článokOhrozená Amazónia