Potrebujete vo vašom vozidle prevážať viac batožiny, detský kočík, lyže alebo iný rozmernejší náklad? V tomto prípade vám odporúčame kúpu strešného boxu. Jednoduchá montáž, ľahká manipulácia, vysoká nosnosť a bezpečnosť prepravovaného nákladu sú niektorými z mnohých výhod autoboxov.

Základné informácie o strešných boxoch

Vo vašom vozidle môžete prevážať rôzne veci bez obmedzení batožinového priestoru. Pre cyklistov sú určené nosiče bicyklov, ktoré vám pomôžu premiestniť bicykel aj do vzdialenejších miest. Spomedzi nich sú najpraktickejšie a najobľúbenejšie nosiče na ťažné zariadenie. Toto prvenstvo im zabezpečil pomer ceny a kvality. Na cestách na dovolenku, pri sťahovaní alebo pri prevoze rozmernejšieho nákladu vám poslúžia strešné boxy (autoboxy). Strešné boxy sa montujú na strešné nosiče. Vždy si pri kúpe boxov overte ich kompatibilitu s priečnikmi. Riadiť sa musíte aj vaším modelom vozidla a nosnosťou jeho strechy. Nosnosť strešného boxu sa pohybuje medzi 50 až 75 kg. Nikdy si nekupujte box, ktorého nosnosť je vyššia ako nosnosť strechy vozidla a strešného nosiča. Myslite aj na dĺžku autoboxu. Box by nemal prečnievať a brániť vo výhľade vodičovi či pri otváraní batožinového priestoru. Bezpečnosť prepravovaného nákladu zabezpečujú rôzne popruhy a centrálne zamykanie. Manipuláciu s autoboxom vám uľahčí obojstranné otváranie. Medzi najpredávanejšie typy boxov patrí značka Thula 926, ktorá spĺňa požiadavky najnáročnejších motoristov.

Strešné boxy pre každého

Samozrejme, že za kvalitu si musíte priplatiť. Na trhu však nájdete autoboxy v rôznych cenových hladinách. Strešný box nižšej triedy je určený pre menej náročných užívateľov. Pomocou neho môžete prevážať menej objemné náklady a nezaťažíte strechu automobilu. Takéto boxy sú ľahšie, a preto sa s nimi lepšie manipuluje. Nevýhodou je ich menšia odolnosť a krátka životnosť. V strednej cenovej hladine nájdete boxy z pevnejšieho materiálu a väčších rozmerov. Niektoré modely majú dokonca centrálne uzamykanie. Nevýhodou je malá ponuka dizajnov a skrátená životnosť. Kvalitný strešný box za vyššiu cenu je určený pre spotrebiteľov, ktorí autobox využívajú častejšie. Takéto boxy sú zárukou bezpečnosti, moderného dizajnu, vyššej aerodynamiky a lepších jazdných vlastností vozidla. Sú vyrábané z ABS plastu a odolajú aj väčším nárazom. Zvládnu ťažší náklad a dobre držia na streche automobilu. Ich kúpou získate vystužený strešný box s dlhou životnosťou.