Malé a komfortné SUV sa po svete začali veľmi rozmáhať, aj keď sa vedú neustále pochybnosti o ich ozajstnom využití v ľahkom teréne, na ktorý by mali byť, na základe ich atribútov, akosi zvyknuté.

mitsubishi-asx

Mitsubishi predstavilo svoj model ASX po facelifte, ktorý prináša okrem dizajnových zmien aj nové motory, za všetky spomenieme azda len 2,2 liter, ktorý ste si mohli vyskúšať už v Outlandere. ASX máte odteraz k dispozícií aj s automatickou prevodovkou a pohonom 4×4, ktorý využijete aj v teréne. Tiež si vie hravo poradiť s viacerými prekážkami, ale taktiež Vás nesklame ani na klasických vozovkách. Aj tento model zaraďujeme do spomínanej triedy, ktorá sa však neustále vyvíja, a preto hľadať ozajstného konkurenta je náročné. Niektoré SUV je len pre vozovky, iné viac inklinuje k terénu.

Viditeľné zmeny nastali predovšetkým v prednej časti, kde sú nárazník a maska chladiča celkom novými dielmi. Viditeľný je predovšetkým použitý chróm, ktorý vyniká spomedzi všetkých ostatných predných častí auta. Oblé hrany však naznačujú, že ASX je vhodné aj na pokojnú jazdu, nielen na „drsné“ zdolávanie kopcov.

Palubná doska vo vnútri nevyniká v podstate ničím výnimočným. Je minimalistická a nájdete na nej len to, čo skutočne potrebujete. Ovládate palubný počítač, klimatizáciu, ale tiež vypínanie ESP či Start – Stop systém, ktorý by mal šetriť predovšetkým palivo. Miesta je v aute viac ako dosť, vzadu môžu pokojne sedieť aj vyššie osoby. Do 419 litrového batožinového priestoru sa taktiež vojde aj väčší nákup. Naftový motor je 2,2 litra o výkone 110 kW a 150 koní, pričom bežne sa budete pohybovať pri spotrebe 6-tich litrov, čo nie je až taká zlá hodnota.

Mitsubishi ASX rozhodne poteší každého. Zvládne jazdu v teréne, aj mimo neho, pričom väčšinu dielov má od Outlandera či Lancera, ktoré sú známe svojou kvalitou a odolnosťou. V peknom novom šate však vyzerá skutočne očarujúco.

Zdroj: podkapotou.zoznam.sk

Foto: cloudlakes.com