V súčasnej dobe stále viac podnikateľov uprednostňuje spoločnosť s ručením obmedzeným pred samostatne zárobkovo činnou osobou, a to hneď z niekoľkých dôvodov. V porovnaní s minulosťou je založenie s.r.o. jednoduchšie a rýchlejšie, aj keď byrokracia stále panuje. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako si uľahčiť prácu, ale aj napriek tomu začať s podnikaním čo najskôr.

Ak sa rozhodnete pre spoločnosť s ručením obmedzeným, potom sa vám ponúkajú hneď dve možnosti, ako sa pustiť do rozvoja obchodu. Prvým variantom je kúpa takzvané ready made spoločnosti, čo je spoločnosť založená za účelom následného predaja. Už má všetky náležitosti a už je zapísaná aj v obchodnom registri. S takou spoločnosťou môžete podnikanie začať takmer okamžite. Ak ale chcete vytvoriť úplne novú firmu, potom vás čaká behanie po úradoch a notároch. A než sa pustíte do práce, ubehne niekoľko týždňov.

V takom okamihu na scénu nastupuje spoločnosť Firmáreň.sk, ktorá sa vám postará o vytvorenie živnosti aj založenie firmy.

Firmáreň.sk vám uľahčí prácu a ušetrí čas

Či už potrebujete zabezpečiť prechod zo živnosti na s.r.o., alebo potrebujete zriadiť úplne novú spoločnosť, potom vám bude odborný tím pomáhať. Už počas 14 dní budete mať doma všetky podklady k vytvorenej spoločnosti s ručením obmedzeným, pretože špecialisti sa vedia v zariaďovaní obracať. Ich cieľom je poskytnúť svojim zákazníkom exkluzívny servis.

O vytvorenie s.r.o. požiadate cez internet, potom zaplatíte poplatok zahŕňajúci aj poplatky platené počas zakladania úradom a notárom, podpíšete dokumenty a spoločnosť sa zaregistruje. Potom už vám nebude nič brániť v tom, aby ste začali obchodovať.

Veľmi dôležité je meno spoločnosti, pretože to by malo vypovedať o tom, aká je vaša činnosť. A zároveň by malo byť zapamätateľné, a tak na to pri voľbe obchodné mená myslite.