Staršej generácii sa pravdepodobne pri spomienke na poschodové postele vybavia primitívne lôžka, možno aj ako súčasť nepohodlného vojenského kovového nábytku. Na takýchto posteliach spávali prevažne dospelí a ani v tom najhoršom sne by ich neodporúčali ako spací priestor pre dieťa. Dnes je však situácia iná, pretože na trhu sú tie najatraktívnejšie a najpraktickejšie kúsky, aké si len viete (ale i neviete) predstaviť. MT-nábytok Vás pozýva na nákup. 

Dbajte na potreby dieťaťa a možnosti izby

Ako všetko ostatné určené pre Vaše dieťa, aj posteľ by ste mali vyberať s najmladším členom rodiny po boku. Nechajte ho vyjadriť svoj názor a pokiaľ s ním nesúhlasíte, citlivo mu to vysvetlite a uveďte rozumné argumenty. I takto sa totiž formuje osobnosť Vášho drobčeka. Dizajn prenechajte úplne v jeho réžií. Rodičia by mali prihliadať skôr na bezpečnosť produktu a jeho prídavných zariadení (schodíky, zábradlie, šmýkačky a pod.). Neustále majte na pamäti, pre akú vekovú kategóriu posteľ vyberáte a aké možnosti má izba, kde ju plánujete umiestniť. Poschodové postele sú síce perfektný doplnok detských izieb, no nie každý priestor je pre ich umiestnenie vhodný.

Multifunkčné využitie

Je až neuveriteľné, akí vynaliezaví môžu byť nábytkoví dizajnéri. Tak jednoduchá vec, akou sa poschodová posteľ zdá byť, sa dá vyrobiť na toľko spôsobov. V predajniach sa dajú zohnať najrozmanitejšie tvary, dekoratívne prevedenia a konfigurácie. K dispozícií je model s horným aj dolným lôžkom, dvojlôžko, oddelená posteľ, stôl namiesto dolnej postele a iné. Poschodové postele sú vhodným riešením pre menšie izbičky, no treba myslieť aj na všetky prídavné komponenty, aby potom miestnosť nepôsobila príliš skľučujúco. Absolútnym luxusom je prevedenie s domčekom na hranie alebo šmýkačkou. Deti milujú vzory, motívy a farby, mamičky zase ocenia postele s úložným priestorom, ktoré zabránia hromadeniu hračiek, školských potrieb či odevov na policiach a podlahe. Je overené, že každé dieťa dá prednosť poschodovej posteli pred klasickou. Keďže nejde iba o miesto na spanie, multifunkčné využitie sa ukazuje ako skvelé riešenie. Ide o úspornú voľbu, vďaka ktorej prenesiete svojim deťom do izby malé ihrisko. Úplne TOP sú modely s osvetlením, ktoré chránia detské sny.

Sme presvedčení, že kúpou poschodovej postele urobíte radosť nielen deckám, ale ich všestranné využitie si budete pochvaľovať aj Vy.

Foto: mt-nabytok.sk/detska-poschodova-postel-katy-z-masivu/