Rekonštrukcia obývačky prináša veľa starostí a povinností. No, výsledkom práce je útulná a elegantná spoločenská miestnosť, kam si môžete pozvať návštevu z rodinných a priateľských kruhov. Usadíte ju na pohodlnú koženú sedačku, ktorá sa stane zároveň dizajnovým prvkom miestnosti. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, prečo by ste mali dať šancu koženej sedacej súprave.

Pri výbere sa pred vás postaví otázka, či investovať do koženého či čalúneného prevedenia. Obe varianty majú svoje výhody aj nevýhody. A my sa pozrieme na prednosti a úskalia koženej sedačky. A my sa pozrieme na prednosti a úskalia, ktoré so sebou kožené sedačky prinášajú.

Koženej sedačky sa nemusíte báť, pretože cenová relácia sa pohybuje už na nižších sumách, než tomu bolo v minulosti. A kvalita pravej kože je vysoká a sedačka vám bude slúžiť dlhé roky. Existuje veľa dizajnových prevedení, pričom na svoje si prídu milovníci luxusu a elegancie, ale aj priaznivci netradičného vzhľadu.

kožená-moderná-rohová-sedačka-flavioKožená sedačka je príjemná na dotyk

Iste ste už počuli o mnohých mýtoch, prečo ich nekúpiť. Veľmi častým argumentom je, že koža je nepríjemná na holé telo. No, opak je pravdou. Ak je z pravej kože, v zime hreje a v lete príjemne chladí. Kožené sedačky nachádzajú uplatnenie v domácnostiach, kde žijú alergici, pretože koža je prírodný materiál, ktorý neudržiava prach, pot, ani nečistoty. Tým sa líši od čalúneného nábytku.

Nezostávajte pri čiernej alebo hnedej a nechajte sa inšpirovať vzorkovníkom kože v ktorom si zvolíte farbu a prevedenie lebo fantázii sa medze nekladú. Nebojte sa kombinácii farieb, alebo zvolte pastelové farby ako napríklad biele, červené i modré.

Kožené sedačky sú kvalitné

Na výber sú rohové sedacie súpravy, ale aj s tromi miestami a podobne. Veľkosť by ste mali voliť v závislosti na veľkosti miestnosti. Pri koženej sedacej súprave by ste sa nemali obávať kvality. Pokiaľ sa jedná o pravú kožu, nie o koženku a inú náhradu, tak vydrží desiatky rokov. Kvalita koženej sedačky je závislá práve na odolnosti a kvalite kože.