Teplé letné dni lákajú golfistov na ihriská a s prvými odpalmi prichádza aj potreba adekvátnej výbavy. Okrem základných potrieb, ako sú palice, loptičky, oblečenie a topánky, si pred prvými turnajmi budete musieť dokúpiť aj niektoré doplnky, ktoré vám spríjemnia hru a pomôžu dosiahnuť lepšie výsledky.

Pozor na zradné slnko

Golf sa hrá na otvorených priestranstvách, čo znamená, že ste vystavení silnému slnečnému žiareniu. Ponorení do hry, kedy v rukách držíte nové golfové palice, si možno ani neuvedomujete riziká spojené s hodinami strávenými na slnku. Aby ste sa vyhli úpalu alebo zápalu očí, budete potrebovať ochranu pred slnkom v tejto podobe:

  • Slnečné okuliare: Vyberte si okuliare s kvalitnými sklami, ktoré pohlcujú UV žiarenie a zároveň vám umožňujú jasne vidieť loptičku a ihrisko. Okuliare by vám mali pevne sedieť na tvári, čo zabezpečujú elastické gumičky alebo okuliare priamo vyrobené pre hráčov golfu.
  • Golfová čiapka: Golfové oblečenie tvoria nielen základné kúsky, ale tiež čiapka. Na výber máte rôzne druhy čapíc od šiltoviek cez šilty až po bucket hat. Vyberte si čiapku z priedušného materiálu, ktorý umožní odvádzať pot.
  • Opaľovací krém: Nezabudnite si natrieť opaľovacím krémom s vysokým faktorom ochrany na všetky odkryté časti tela, aby ste sa chránili pred spálením.
  • Rukavice: Rukavice vám pomôžu chrániť ruky pred slnkom a odreninami spôsobenými potením rúk. Golfové rukavice sú priedušné a pot pohlcujú. Vďaka nim sa vám palice nevyšmyknú a golfové loptičky budú mieriť priamo do jamky.

Golfové doplnky do každého počasia

V lete sa môže rýchlo zmeniť počasie a začne pršať. Preto je dôležité mať so sebou dáždnik, pre ochranu pred dažďom. Vyberte si dáždnik, ktorý je ľahký a skladný, aby ste ho mohli ľahko nosiť so sebou. Variantom je pláštenka, ktorá je skladná a ochráni celé telo.

V horúcom počasí je dôležité piť veľa tekutín, aby ste sa hydratovali. Chladiaca taška na nápoje vám pomôže udržať vaše nápoje studené a osviežujúce. Niektoré golfové vozíky majú možnosť pripevnenia chladiacej tašky priamo do vozíka. Starší hráči sa počas horúčav rýchlo unavia, hodiť sa im v takomto prípade bude stolička. Skladné stoličky sú ľahké a dajú sa prenášať v ruke alebo na vozíku.

Na sledovanie jamiek v diaľke vám dobre poslúži ďalekohľad. Ďalekohľad pomôže pri výbere stratégie hry a pri hľadaní loptičky v roughu (hustej tráve) alebo v bunkri. Na tieto účely slúži tiež GPS navigácia a zameriavač vzdialenosti. Pomôžu vám sa zorientovať na ihrisku. Niektoré GPS je možné napojiť na mobilný telefón a iné sa priamo v telefóne nachádzajú vo forme aplikácií.