Každý z nás chce v živote vyzerať štýlovo a keďže k aktuálnym najhorúcejším trendom patria aj moderné mobily a tablety, pravdepodobne pri ich výbere hľadáte kúsok, ktorý bude stáť za to. Oplatí sa vyskúšať bazár mobilov?

Diskusie ohľadom použitých smartfónov a tabletov neutíchnu snáď nikdy. Veľká skupina ľudí považuje bazár mobilov za skvelý spôsob, ako zohnať kvalitné a výkonné zariadenie za skvelú cenu. Potom je tu však aj druhá skupina ľudí, ktorá sa vás od kúpy použitého mobilu alebo tabletu bude snažiť odhovoriť. Zvyčajne sú to ľudia, ktorí majú s kúpou použitej techniky nepríjemnú skúsenosť a použitým zariadeniam už nechcú dať šancu. Vy, ako používateľ, ktorý rozmýšľa nad kúpou nového zariadenia a zvažuje mobily alebo tablety na predaj z bazáru, tak môžete zostať v neistote, ktorou cestou sa pri výbere vydať. Poďme si tak spoločne rozobrať výhody a nevýhody kúpy použitých mobilov a tabletov.

Rýchla strata hodnoty

Výhodou inteligentnej elektroniky je skutočnosť, že veľmi rýchlo padá na cene. Pozrite sa napríklad na také mobilné telefóny iPhone. V čase ich predstavenia stoja 800 eur, no už po pár mesiacoch ich ako nové zoženiete za 600 eur. Použité zariadenia klesajú na cene ešte viac. Stačí, že smartfón alebo tablet používate 4 mesiace a jeho cena môže byť aj o viac ako 100 eur nižšia, ako bola cena nového kusu. Samozrejme, všetko to závisí od značky, nákupnej ceny a najmä stavu použitého zariadenia. Práve stav zariadenia je vec, ktorá niektorých záujemcov odradí od kúpy použitého zariadenia. Mnohí ľudia si myslia, že použité mobily alebo tablety sú vždy v zlom stave. Práve naopak, takmer každý inzerát na predaj použitého mobilu alebo tabletu obsahuje zariadenie v slušnom stave. Málokto sa rozhodne predávať úplne zničené zariadenie. Áno, nájdu sa aj podvodníci, tých však väčšinou pri jednoduchej komunikácii rýchlo vycítite a môžete sa im tak ľahko vyhnúť.

Dobrý výber

Prakticky jedinou veľkou nevýhodou kúpy použitého mobilu alebo tabletu je tak risk nákupu od podvodníka, ktorý by sa vás snažil oklamať a predať vám „mačku vo vreci“. Ako sa takýmto podvodníkom vyhnúť? Ideálne je prezrieť si viacero inzerátov a spomedzi nich vybrať taký, ktorý bude vyzerať najlepšie a najhodnovernejšie. Pri takomto prieskume trhu dobre poslúži inzertný portál Inzercia.sk, na ktorom nájdete inzerát prakticky na akúkoľvek vec. Zo širokej ponuky použitých mobilov a tabletov si jednoducho vyberiete značku a model, ktorý vás najviac zaujme. Porovnáte si viacero kusov, skontaktujete najlepšie vyzerajúceho predajcu a zariadenie si kúpite. V slušnom stave a za skvelú cenu. Portál Inzercia.sk naviac umožňuje pridať inzerát úplne zadarmo, ak máte doma nejaké staršie veci, ktorých sa chcete zbaviť, môžete ich tu predať rýchlo a z pohodlia domova.