15332161_sOhňostroj sa stáva hlavnou témou predovšetkým na prelome roka. Ohňostroje na Silvestra, respektíve na Nový rok presvecujú celou republikou. No pyrotechnika sa používa tiež pri rôznych oslavách, napríklad v deň svadby, výročia či oslavy narodenín. Opatrnosti nie je nikdy dosť, a preto by ste mali pri zapaľovaní dbať na zvýšenej ostražitosti. Ale zraneniam predchádzate už pri samotnom nákupe, pretože kvalitná pyrotechnika rešpektujúca európske normy a štandardy je bezpečnejšia ako podpultový tovar na trhoviskách.

V prvom rade odporúčame, aby ste všetku pyrotechniku nakupovali u odborníkov, či už v kamenných obchodoch alebo internetových predajniach. Disponujú vhodnými priestormi pre skladovanie pyrotechniky. A navyše vyškolený personál vám poradí, ako rakety odpaľovať. Oblúkom sa vyhnite produktom s nezrozumiteľnými údajmi na obale a neznámeho pôvodu.

Pyrotechnika musí mať návod na použitie

Všetky schválené výrobky, ktoré sa na slovenskom trhu legálne predávajú, by mali mať slovenský návod na použitie. A vedľa toho by mal návod obsahovať aj informácie o bezpečnej likvidácii, aby nedošlo k výbuchu petardy. Všetky rakety a petardy sú určené pre dospelých, nie pre mladistvých a deti. No existujú aj petardy pre deti, ako sú napríklad osičky či búchacie guľôčky.

V tomto segmente pôsobí internetový obchod ZabavnaPyrotechnika-Velkoobchod.sk, ktorý sa vyznačuje bohatým produktovým portfóliom. Svojim zákazníkom ponúka profesionálne ohňostroje, ale tiež fontány, rakety, prskavky, petardy, guľové bomby, rímske sviece a ďalšie.

Veľkej popularite sa tešia pozoruhodné balóny šťastia, na ktoré napíšete svoje prianie a vypustíte do vzduchu. A lampióny šťastia môžete kúpiť pre celú rodinu. Svoje prianie môžete do sveta vypustiť pri akejkoľvek príležitosti, či už na narodeniny či na výročie.

Autorské právo: tonyoquias / 123RF Reklamní fotografie