V súčasnosti sú domy na kľúč mimoriadne obľúbeným trendom. Ak ste mladá rodinka a zvažujete niečo podobné, určite to môžeme iba odporučiť. Pri zakladaní rodiny je vlastné bývanie nesmierne dôležité. Najlacnejšou alternatívou je bývanie v byte, vlastnom alebo prenajatom, ale aj prerobenie si priestorov u rodičov. No priznajme si to… Kto by nesníval o domčeku hoci i s malou záhradkou, kde má absolútne súkromie a pocit harmónie?

Výstavba rodinných domov je dnes na vzostupe, a to aj z toho dôvodu, že mladí majú možnosť čerpať finančný príspevok od štátu alebo si vybaviť výhodnú hypotéku. Pokiaľ sa ale rozhodnete pre realizáciu Vašich najtajnejších prianí, prichádza ďalšia dôležitá otázka, a to či si postaviť dom svojpomocne, kúpiť si staršiu nehnuteľnosť alebo novostavbu na kľúč. My Vám priblížime tretiu alternatívu, domy na kľúč.

Takmer žiadne starosti s výstavbou, žiadne obmedzenia v zabehnutom režime a všetko pod palcom profesionálov. Dobre, poviete si, ale to určite nebude lacná záležitosť. Omyl, dnes nie je až taký veľký problém rozhodnúť sa pre tento variant. Ceny sú oveľa dostupnejšie aj pre mladých, ktorí ešte nemajú na svojom konte dostatok ušetrených peňazí. Stačí si prelistovať katalóg domov, vybrať si svoje budúce hniezdočko a už sa len pozerať, ako na vybranom pozemku rastie.

Ani doba čakania nebude dlhá, pohybuje sa okolo troch mesiacov. Viete si predstaviť, že už o chvíľu sa budete sťahovať? Niektoré firmy majú také široké portfólio poskytovaných služieb, že aj vybavenie úveru a vôbec celej byrokracie urobia za Vás.

Dostanete návrh projektu domu na mieru a tiež návrh interiérového dizajnu. Alternatívou domu na kľúč sú aj nízkoenergetické domy. Je to vlastne stavba postavená tak, aby sa náklady za energetickú prevádzku znížili takmer na minimum. Ide aj o 75% menšiu spotrebu ako pri bežnej stavbe.

Pri kúpe domu si ale treba poriadne premyslieť, či je odkonzultovaný projekt presne to, čo skutočne chcete. Tím odborníkov určite urobí všetko, aby Vaše predstavy naplnil. No meniť pravidlá počas hry môže navýšiť financie i čas. Vopred si tiež urobte prehľad rozpočtu, aby ste vedeli, do čoho ešte môžete investovať a čo je už priveľa.

Správnu firmu, ktorá zrealizuje Vaše plány, nájdete aj vďaka týmto položeným otázkam:

Ako dlho firma na trhu pôsobí?

Koľko domov postavili?

Majú dobré referencie, pozná ich niekto z Vašich známych?

Poskytnú Vám len stavbu alebo aj kompletný návrh (spolupracujú s architektom)?

Aké ďalšie služby Vám poskytnú, navrhnú Vám aj záhradu?

Ako dlho bude výstavba trvať a pravdaže, aká bude predbežná cena?

Kvalitná spoločnosť by mala vedieť pohotovo reagovať na akékoľvek otázky súvisiace s jej odborom a vy si prostredníctvom odpovedí urobíte závery. Nuž, Váš domček snov je na dosah ruky. Zistite si o tom viac a smelo do toho.

Zdroj: newhomesource.com

Foto: freedigitalphotos.net