letne-saty-s-folklornou-potlacou-0000kr823„Koľko šiat vlastníš, toľkokrát si žena“. Tento výrok síce nevypadol z úst žiadneho filozofa, spisovateľa a pokiaľ viem, tak ani módneho návrhára. Napriek tomu sa o ňom nedá pochybovať. Aj keď dámska móda nesie čím ďalej viac unisex prvkov, šaty sú stále tým, čo je vlastné len nám ženám a na čo by sme si nemali nechať od mužov siahnuť a ani sa toho dobrovoľne vzdávať. Elegantné šaty nás dokážu zmeniť na femme fatale. A je jedno, či sa v nich vydáme len tak za priateľmi, do práce, do školy alebo na ples.

Leto bez šiat? To snáď ani nejde!

Leto nás už vyzlieklo do šiat. Letné šaty, či už krátke alebo dlhé, sú najpraktickejším letným kúskom nášho dámskeho šatníku. V pohodlnosti prekonávajú šortky s tričkom, vo vzdušnosti im džínsy rozhodne nemôžu konkurovať. Koľko ich máte vy? Príjemne vzdušných z ľahkých materiálov a nádherne potlačených vzormi, ktoré vždy dodajú dobrú náladu? Nebojte sa ďalšie do svojho šatníka pridať. Určite nie sú kúskami len na dva letné mesiace. Ak si k nim oblečiete dámske legíny, predĺžite ich sezónu aj o na počasie nevyspytateľné jarné a jesenné mesiace.

Aké letné dámske šaty sú tohtoročným hitom? Pristanú im vzory – či už zmienené kvetované potlače, alebo iné, trebárs aj abstraktné vzory. Veľkým hitom sú prúžky, a to predovšetkým vodorovné. Zabudnite na názor, že vodorovné pruhy rozširujú. Nie je to vždy pravda a pokiaľ nie sú príliš hrubé, kombinujú sa na šatách s princesovými strihmi, alebo so šatami so zvonovou či A sukňou, tak určite nie. Prúžkom naviac pristane kombinácia s jednofarebnými partiami, farebne zvýrazneným kontrastným pásom, ale aj kombinácia vodorovných pruhov a cik-cak vzorov. A ešte jedny letné šaty by vám nemali chýbať – a to biele. Sú dokonalým riešením, ako prežiť aj tie najtropickejšie letné dni.

Spoločenské šaty – jedny vám určite nestačia!

Nikdy nie je príliš zavčasu na to, aby sme sa pripravili na spoločenskú sezónu. A trebárs si svoje nové večerné šaty otestovali už teraz, napríklad na parádnom večierku na dovolenke. Spoločenské šaty pre ženy majú dve základné podoby. Tie krátke a menej formálne, teda kokteilové šaty, nájdu v našom šatníku uplatnenie kedykoľvek chceme vypadať dobre. Je jedno, či v práci, v divadle alebo na večierku. Nesmú nám však chýbať ani spoločenské šaty formálnejšie – teda dlhé. Bez tých sa neobídeme hlavne počas plesovej sezóny.

Dámske šaty ponúka v mnohých strihoch a vzoroch módny e-shop Mooda.sk. Oblečenie označené „doručíme ihneď“ vám dokonca pomôže rýchlo doplniť chýbajúci módny kúsok pred odchodom na dovolenku či tesne pred plesom. E-shop ho totiž doručuje do 24 hodín. Stačí, ak si šaty, či iné módne kúsky, objednáte najneskôr deň dopredu do desiatej hodiny.