Podľa štatistiky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vzrástol počet vozidiel na Slovensku za posledných tridsať rokov dvojnásobne. Dnes to vychádza v priemere tak, že automobil vlastní každý druhý Slovák.

 shutterstock_237381871

Aj z tohto ukazovateľa je patrné, že bez automobilu sa dnes už väčšina obyvateľov nezaobíde. Do auta sadáme za účelom zábavy či vyslovene vo veciach praktických. Odviezť deti na krúžky, do škôl a škôlok, nakúpiť, vyzdvihnúť sako z čistiarne, stihnúť pracovnú schôdzku…Je toho dosť. Patríte aj vy k ľuďom, ktorí pravidelne sadajú do auta? V takom prípade určite riešite náhradné diely a doplnky, ktoré vám jazdu spríjemnia a uľahčia.

 

Poťahy bránia špine, nie airbagom

Ak ste aktívny vodič a auto je pre vás zároveň pracovným nástrojom, potom oceníte poťahy do auta. Padnú vám vhod najmä pri prevoze stavebného náradia a materiálu, ktorý sa môže nepekne podpísať na vzhľade interiéru a sedadiel. Nie však s autopoťahmi. Na trhu nájdete verzie pre osobné aj úžitkové vozidlá, rovnako ako univerzálne poťahy a autotričká v rôznych farbách. Poťahy už sú obyčajne vyrobené s ohľadom na bočné airbagy vo vozidle tak, aby nebránili ich prípadnému otvoreniu.

 

Vaničky do kufra

Podobnú úlohu, akurát nie v kabíne vozidla, plnia aj vaničky do kufra. Plastové aj gumené vaničky účinne chránia úložný priestor, majú protišmykovú úpravu a sú dimenzované tak, aby dokonale sadli do kufra. Kvalitné vaničky nezapáchajú a majú zvýšený okraj, ktorý zabraňuje úniku nečistôt. Ďalšou z ich nesporných výhod je jednoduchá údržba.

 

Deflektory nebudete chcieť zosadiť

Máte pri šoférovaní radi príjemný vánok na tvári, no vadí vám hluk z otvorených okien? Tento bežný problém vyriešia deflektory, pomôcka na minimalizovanie nepriaznivých akustických vplyvov. Ich inštalácia do okenného rámu je naozaj jednoduchá, zvládnete ju bez použitia nástrojov a keby ste predsa len mali problém, na internete nájdete niekoľko inštruktážnych videí ako na to. Okenné deflektory sa vám však neosvedčia len pri peknom počasí, ale aj v silných dažďoch a pri snežení môžete mať vďaka nimi pootvorené okno a užívať si bez obáv príval čerstvého, sviežeho vzduchu.