Zima pomaly odchádza a občas spomedzi mrakov vykuknú aj prvé jarné lúče. Slniečko nás hreje, menia sa naše outfity a k tým môžeme pomaly ladiť aj naše šperky. Aké by sme mohli túto jar vytiahnuť a ideálne ich zladiť aj s voľným outfitom?

Vsaďte na jemné línie

Jemnosť línií sa prejavuje úplne vo všetkom. V Oblečení, v interiérovom dizajne, ale aj pri výrobe automobilov. Tento trend sa, samozrejme, preniesol aj do výroby šperkov. Aj pri pánskych šperkoch, napríklad náramkoch nájdete jemné modely, ktoré si však zachovávajú mužný vzhľad.

Farby a zase farby

Línie sú jemnejšie a farby sú bláznivejšie. Pastelové farby rôznych kameňov a ozdôb sa zo šperkov pomaly vytrácajú, no početnosť jednotlivých farieb na jednom kuse šperku stúpa. Pokojne nájdete náhrdelník z chirurgickej ocele, ktorý má na sebe mosadzný vzor, doplnený ružovými a zelenými motívmi. Dizajnéri tento rok stavajú na jemných, no početných farbách.

Aj chirurgická oceľ môže byť svieža

Chirurgická oceľ je základom mnohých šperkov. Má výbornú cenu, vyzerá stále rovnako dobre a je v podstate nezničiteľná. Najčastejšie z nej vídame napríklad pánske aj dámske náramky. Takéto náramky boli kedysi prevažne mohutné a ťažké. Dnes nájdeme ich odľahčené varianty, ktoré pôsobia pri kombinácii s oblečením lepšie.

Zabudnite na reťaze

Z ponúk sa úplne vytrácajú veľké, ťažké, masívne šperky zložené z viacerých kusov. Okrem toho, že sa nenosia práve pohodlne, sú až príliš výrazné a je ťažké s nimi zladiť oblečenie. Pri jednoduchších šperkoch sa s takýmto problémom jednoducho nestretnete.

Dajte priestor prírode

Prírodné vzory tu nie sú prvý rok ale môžeme povedať, že stále sú na vzostupe. Drevené motýliky, opasky, manžetové gombíky, ale aj kúsok dreva v náhrdelníku alebo na prsteni vyzerajú úžasne a zabodujete s nimi v práci, s priateľmi i na večierku.