Bez ohľadu na to, koľko kníh publikovali či ocenenia, ktoré získali, majú všetci autori svoje vlastné malé zvyky alebo zvláštne presvedčenia. Niektorí vedú dvojaký život a iní zas majú podivné záľuby. Ich nezvyčajné životy si zaslúžia trochu viac pozornosti.

Charles Dickens

…mal zvláštnu slabosť pre mŕtvych ľudí. Hoci napísal niektoré z najslávnejších románov v anglickom jazyku, bol v skutočnosti čudákom. Všade tam, kde spal, trval na tom, že svoju posteľ musí mať obrátenú na sever. Taktiež sa zaoberal hypnózou a často cvičil svoje údajné schopnosti na rodine alebo priateľoch. Ale všetky tieto malé záľuby neboli nič v porovnaní s jeho posadnutosťou mŕtvymi ľuďmi. Keď nepísal o hladných sirotách alebo nevrlých chamtivcoch, väčšinu času trávil v parížskej márnici. Návšteva márnice v 19. storočí bola dnešná verzia návštevy kina. Znudení Parížania s chuťou navštevovali toto morbidné miesto, kde pozerali na telá obetí vrážd, samovrážd a ľudí vylovených z rieky Seiny. Dickens bol fascinovaný mŕtvymi a sám povedal: “Keď som v Paríži, som neviditeľnou silou ťahaný do márnice. Nechcem tam ísť, ale vždy ma to tam ťahá.

Mark Twain

vynašiel zapínanie podprsenky. Okrem toho, že tento velikán medzi americkými spisovateľmi zastával celý rad povolaní – reportér, dopisovateľ a kormidelník lode, bol taktiež uznávaný vynálezca, pričom aspoň dva vynálezy si dal aj patentovať. V skutočnosti mu jeho prvý vynález priniesol okolo 50.000 dolárov, čo vôbec nebolo zlé na 19. storočie. Twain miloval zbierať fotografie a novinové články, ale ho unavovalo ich neustále lepenie lepidlom a orezávanie. Chcel urýchliť tento proces, tak vymyslel vkladací album, v ktorom boli vložené lepiace pásky na jednotlivých stranách. Všetko, čo ste museli urobiť, bolo len pásky navlhčiť. Twainov najdôležitejší úspech bolo vynájdenie pružného popruhu pre odevy. S pomocou šikovnej spony popruh zabránil, aby vesty, nohavice alebo iné odevy spadli. Miliardy ľudí dodnes stále používajú Twainov vynález. Muž, ktorý napísal dielo Tom Sawyer prišiel  aj s elastickou sponou popruhu na zadnej strane podprsenky.

Bram Stoker

…si vymýšľal konšpiračné teórie. Tento írsky autor, ktorý je známy najmä dielom Dracula, vytvoril aj niekoľko ďalších románov, ktoré mali čo dočinenia s krvou, netopiermi alebo nemŕtvymi. Napísal aj dielo s názvom Slávni podvodníci, ktoré bolo vydané v roku 1910. Kniha sa zameriava na odhalenie podvodníkov a falošných správ. Kapitola knihy “Bisley chlapec” tvrdí, že kráľovná Alžbeta bola vlastne muž. Podľa Stokera skutočná Alžbeta ochorela a zomrela vo veku 10 rokov. Kráľ Henry VIII. oznámil, že ide navštíviť svoju dcéru a jej vychovávateľka spanikárila, preto začala v neďalekého meste Bisley hľadať náhradu. Nemohla nájsť dievča, ktoré vyzeralo ako princezná, tak vzala chlapca a obliekla ho do Alžbetiných šiat. Keď sa kráľ konečne objavil, pozdravil svoju predpokladanú dcéru, ale nikdy si nevšimol, že niečo nie je v poriadku. Podľa Stokera bolo celé Anglicko podvedené. Jeho tvrdenia sú trochu pochybné a opierajú sa o to, že kráľovná Alžbeta mala “nejaké tajomstvo“. Hovorí o Alžbetinej záľube v parochniach, čím zrejme zakrývala mužskú plešatosť. Navyše, nikdy sa nevydala a odmietala lekárov. Stoker tiež konštatuje, že Alžbeta bola neuveriteľne šikovná, čo bolo podľa neho dôkazom, že musela byť  určite mužom, pretože Stoker predpokladal, že všetky ženy sú hlúpe.

Zdroj a foto: listverse.com