Hoci moderné technológie zasahujú do všetkých oblastí, dokonca aj tých špecifických, takmer nedotknuté zostávajú hudobniny. Chytré telefóny, počítače a prepracované prístroje hudobné nástroje nezabili. Pesnička hraná na tradičnéj gitare má svoje ojedinelé čaro. V popredí sa držia vedľa gitary tiež bicie nástroje. A ak sa chcete aj vy oddať hudobnému smeru, potom by ste si mali vybrať vhodný nástroj.

Začiatočníkom sa odporúča, aby pri výbere gitary (či iného hudobného nástroja) požiadali o radu odborníka, čím by sa vyvarovali zbytočným chybám. Pripravili sme pre vás niekoľko bodov, ako vybrať gitaru, ak nemáte po ruke špecialistu.

Klasická gitara

Priaznivci vážnej hudby a podobného žánru siahnu po klasickej gitare, u ktorej sa používa prstová technika. Kvalitné gitary klasického charakteru majú nylonové struny, ktoré vydávajú ojedinelý zvuk. Gitara sa tiež vyznačuje širším hmatníkom, teda môže robiť problémy deťom s kratšími prstami. Nespornou výhodou nylonových strún je, že sú šetrné k bruškám prstov.

Dreadnought gitara

Asi najrozšírenejším typom je dreadnought gitara, ktorá je charakteristická svojou všestrannosťou. Zahráte v podstate akýkoľvek hudobný žáner – od popu, cez blues, až po rock. Začiatočníci by mali siahnuť po modeli bez výrezu, pretože ten vo svojich počiatkoch nevyužijete.

Jumbo gitara

Väčším a hlbším telom sa pýši jumbo gitara, ktorá vydáva špecifický zvuk (robustnejší a hlbší). S touto gitarou môžete ľahko zahrať aj dlhšie tóny. Vybrať si môžete z modelov s výrezom i bez neho.

Každý človek, respektíve každý hudobník má iný štýl. Kým niekomu vyhovuje zvuk z dreadnought gitary, niekomu zase lahodí zvuk z jumbo gitary. A možno vám prídu najviac vhod basgitary pre hudobníkov či elektrické gitary. Obráťte sa na špecializovaný internetový obchod 24music.sk, ktorý sa na hudobné nástroje orientuje už dlhé roky.